Öncesi ve Sonrası

Dental Estetiği İçin En Çok Sorulan Sorular

Diş renklenmesinin birden çok nedeni vardır. Yaşa bağlı değişiklikler, dişleri lekeleyen yiyecek ve içeceklerin tüketimi (kahve, çay, kola, sigara vb.), Yumrular, kronlar ve eski diş dolguları. Ayrıca hamile anneler veya küçük çocuklar tarafından kullanılan antibiyotikler (tetrasiklinler) veya aşırı florür tüketimi dişlerde renk değişikliğine neden olabilir.
Diş beyazlatma hemen hemen herkese uygulanabilir ancak tedavinin etkili olmadığı bazı durumlar vardır. Bu, diş hekiminin ağız kontrolüyle belirlenir. Herhangi bir sorun yoksa ve rengi dışında dişlerinizin yapısından memnunsanız, diş beyazlatma sizin için ideal bir tedavi olabilir.
Hayır, aksine ağız sağlığındaki gelişmeler sayesinde çok kısa sürede ağrısız beyaz bir gülüşe sahip olmanızı sağlar.
Elbette! Diş beyazlatma işlemi diş hekimi gözetiminde yapıldığı sürece oldukça etkili ve güvenli bir tedavi yöntemidir. Tedavi sırasında dişler ve diş etleri zarar görmez.
Diş beyazlatma 15 dakika süren iki seansta sonuçları gösterir.
Dişler her zaman öncekinden daha beyaz olacaktır. Ancak kişinin alışkanlıkları ve ağız bakımına ilgisizliği dişlerin tekrar lekelenmesine neden olabilir. Bunun için iki yılda bir 1-2 kez güçlendirme tedavisi gerekebilir.

WhatsApp