Dental Estetiği

Gülüş Tasarımı

Güzel gülümsemek, sosyal iletişim sırasında sizi daha ayrıcalıklı bir konuma getiren bir unsurdur. Herkes güzel bir gülümsemeye sahip olmayı ister. Diş estetiği – gülüş tasarımı sayesinde problemli ağız ve diş yapısının tedavi edilmesi amaçlanır.

Zirkonyum Tedavisi

Zirkonyum diş kaplama doğal diş yapısına en yakın ve doku uyumu sebebiyle diş hekimliği alanında en çok kullanılan ürünlerden biridir. Diş görünümünü iyileştirmek için geliştirilmiş bir çok uygulamadan daha popüler olmasının sebebi estetik duruşu, doğal bir yapıya sahip olması ve dayanıklılığıdır. Diş kaplama türleri metal destekli veya metal desteksiz olarak iki tiptir. Estetik görünüm ve diş sağlığı kavramları birleştiğinde, metal kaynaklı porselenler yerini beyaz bir renge sahip olan zirkonyum alaşımına bırakmıştır. Bunun yanında ağız ve diş bakımı hijyenine özen gösterildiği taktirde çok uzun yıllar boyunca kullanılma özelliği vardır.

Öncesi ve Sonrası

Dental Estetiği 3 – TR
Dental Estetiği 2 – TR
Dental Estetiği 1 – TR

Dental Estetiği İçin En Çok Sorulan Sorular

Diş renklenmesinin birden çok nedeni vardır. Yaşa bağlı değişiklikler, dişleri lekeleyen yiyecek ve içeceklerin tüketimi (kahve, çay, kola, sigara vb.), Yumrular, kronlar ve eski diş dolguları. Ayrıca hamile anneler veya küçük çocuklar tarafından kullanılan antibiyotikler (tetrasiklinler) veya aşırı florür tüketimi dişlerde renk değişikliğine neden olabilir.
Diş beyazlatma hemen hemen herkese uygulanabilir ancak tedavinin etkili olmadığı bazı durumlar vardır. Bu, diş hekiminin ağız kontrolüyle belirlenir. Herhangi bir sorun yoksa ve rengi dışında dişlerinizin yapısından memnunsanız, diş beyazlatma sizin için ideal bir tedavi olabilir.
Hayır, aksine ağız sağlığındaki gelişmeler sayesinde çok kısa sürede ağrısız beyaz bir gülüşe sahip olmanızı sağlar.
Elbette! Diş beyazlatma işlemi diş hekimi gözetiminde yapıldığı sürece oldukça etkili ve güvenli bir tedavi yöntemidir. Tedavi sırasında dişler ve diş etleri zarar görmez.
Diş beyazlatma 15 dakika süren iki seansta sonuçları gösterir.
Dişler her zaman öncekinden daha beyaz olacaktır. Ancak kişinin alışkanlıkları ve ağız bakımına ilgisizliği dişlerin tekrar lekelenmesine neden olabilir. Bunun için iki yılda bir 1-2 kez güçlendirme tedavisi gerekebilir.
WhatsApp