Göz Tedavisi

Göz Vakfı Bayrampaşa Göz Hastanesi

Göz Vakfı  olarak kuruluş amacımız: “Aydınlık Bir Yaşam İçin” göz sağlığı… sloganı ile sağlık  sektörüne katkıda bulunmak, insan ve insan sağlığına değer vermektir. Vakfımız herhangi bir kar amacı taşımadan,  sosyal  gelişim,  bilimsel gelişim ve evrensel gelişim ile modern  tıbbı teknolojilerin takipçisi ve öncüsü olmaya devam etmektedir.1984 yılında hayırsever gönüllü dostlarımızın desteği ile  Türkiye ‘nin ilk göz hastanesi olma özelliğini taşıyan Bayrampaşa Göz Hastanesi kurulmuştur. Kuruluşundan bugüne vakfımız  etik değerlere bağlı, insan sağlığını temel alan, hizmet kalitesinden ödün vermeden yıllarca hizmet veren bir kurum olma özelliğini devam ettirmektedir.

Göz Vakfı  1997 yılında kurulan İstanbul İdealtepe Göz Merkezi,  2001 yılında kurulan Bursa Yıldırım Göz Merkezi ile  toplam 30 göz hekimi ve 100’ü aşkın sağlık personeli ile toplam 3 merkezde tüm göz branşları ile uluslararası standartlarda sağlık hizmeti vermektedir.

Yılda ortalama 125.000 muayene, 6.500 ameliyat, 29.000 çeşitli tetkik ve müdahalelerin yapıldığı hastane ve göz merkezlerinde en ileri teknolojiye sahip tıbbi cihazlar ile hizmet verilmektedir.

Avrupa ve hatta bir çok yabancı ülkede az sayıda merkezde uygulanan Femtosaniye Laser eşliğinde fako ile katarakt ameliyatlarını 2012 yılından itibaren bugüne  Bayrampaşa Göz Hastanesinde başarı ile yapılmaktadır. Tüm sosyo ekonomik sınıflardan bir çok hasta yurt içi ve yurt dışından tedavi almak için hastanemizi tercih etmektedir. Uygulanan doğru teşhis ve tedavi yöntemlerimizin başarısı ile yurt içinde ve yurtdışında referans bir kurum olma özelliğine sahiptir.

Katarakt, Refraktif Cerrahi,Retina, Glokom, Oküloplasti ve Kapak Estetik Cerrahisi, Şaşılık,Çocuk Göz Sağlığı, Kornea ve acil sağlık hizmetleri birimleri ile sağlık sektöründe öncü bir kurum olma özelliğini sürdürmektedir.


Katarakt Tedavisi

Katarakt; gözümüzün doğal merceğinin (lens) saydamlığını yitirmesidir. Her yaşta görülebilir. Sıklıkla görülen türü 55 yaşından sonra yaşa bağlı katarakt olarak karşımıza çıkar. Katarakt tedavisi ilaçlarla mümkün olmadığından cerrahi (FAKOemülsifikason) operasyon veya Laser (Femtosecond Laser) operasyonu gereklidir.

Bulanık görme, puslu görme, kirli bir camın arkasından bakıyormuş hissi, Gözlük kullanma ihtiyacı oluşması, Yakını göremeyen kişinin gözlük ihtiyacı duymadan yakını görebilir hale gelmesi, (ikinci bahar) Işık hassasiyeti Ayrıca bazı katarakt tipleri göz tansiyonunda artışlara yol açarak glokom gelişmesine neden olabilir.

Lazer Cerrahisi

Miyop, hipermetrop ve astigmat gibi kırma kusurlarının tedavisi için uygulanan ve detaylı tetkikler içeren bir muayenedir.

Öncelikle, lazer göz tedavisi sanılanın aksine yeni değil 1980 yılından beri başarıyla uygulanmaktadır.

Göz çizdirme olarak bilinen lazer göz ameliyatı için 13 çeşit yöntem ve son teknoloji uygulanmaktadır. Lazer göz muayenesi çok kapsamlı ve detaylı olmaktadır.

Yapılacak lazer göz muayenesi yaklaşık olarak 1,5 – 2 saat kadar sürebilmektedir.

Kişiye özel uyguladığımız yöntemler sayesinde hastamızın lazer göz ameliyatı sonrası uzun vadede en kaliteli şekilde görmesi amaçlanmaktadır.

Smile Lazer / Relex

Miyop ve astigmat tedavisinde kişiye özel bıçaksız smile lazer yöntemi ile miyopta -10 numaraya kadar, astigmatta -5 numaraya kadar tedavi edilebilme imkanı sağlayan lazer teknoloji yöntemidir. Darbeye ve basınca maruz kalma riski bulunan sporcu ve meslek grupları için uygun bir tedavi yöntemidir.

iLasik (iDesing Wavefront)

iLASIK; lazer teknolojisi Intralase Bıçaksız Lazer, kişiye özel tedavi Wavefront ve göz tanıma sisteminin kombinasyonudur. iLASIK tamamen kişiye özeldir. Her şey kişisel görüş kalitesini temel alarak yapılmaktadır.

iLASIK uygulamasındaki ilk aşama “Kişiye Özel Tedavi Wavescan™” teknolojisini de içeren bazı testler sonucu görüşünüzün karakteristik özeliklerini belirlemektir. Wavescan sistemi görme kusurlarınızın 3 boyutlu haritasını çıkarır. Daha sonra kişiye özel tedavi (Advanced CustomVue™) işlemi ile bu haritadan alınan dijital bilgiler kullanılır.

Wavefront

Göze bir ışık demetinin gönderilmesi ile retina tabakasında elde edilen görüntünün değerlendirilerek program belirlenir. Özellikle gece görme problemi olan veya göz bebekleri büyük olan hastalarda lazer sonrası ışık çevresinde saçılma, dağılma ve gölgelenme olmaması için tercih edilen bir yöntemdir. Özel Wavefront analiz cihazlarıyla yapılan değerlendirmeden sonra operasyon kararı verilir.

iDesign Wavefront

Wavefront teknolojisi ile kısa sürede 5 farklı ölçüm yapılabilmektedir. Otorefraktometre, keratometre, topografi, aberrometre ve pupilometre cihazlarıyla yapılan 5 farklı ölçüm tek cihazla yapılarak elde edilen verilerle kişiye özel tedavi sunulmaktadır. iDesign Wavefront teknolojisi ile detaylı kornea analizi yapılabilmekte ve gözün kırma kusurları tespit edilebilmektedir.

Göz Çevresi Estetiği

Gözlerimiz kullandığımız duyu organlarından görme işlevi sebebi ile en önemlilerinden bir tanesi. Dünyaya net bakabilmenin yanı sıra güzel bir göz güzelliği de önemli hususlardan. Göz güzelliği denildiğinde sadece gözün iç kısmı değil, gözün kapakları, çevre bölgeleri, gözün dış kısmını da kapsamaktadır. Özellikle göz çevresi ilaç uygulamaları ile var olan çizgiler ve kırışıklıklardan büyük oranda azaltılmakta ve ortamda görünmeyecek ölçülere küçültülmektedir.

Retina Cerrahisi

Arka Vitreus Dekolmanı

Gözküresinin içi, adına “vitreus” denen saydam bir jel-sıvı ile doludur. Sıklıkla, yaşın ilerlemesi ile birlikte, vitreus sıvısı jel kıvamını kaybeder ve büzüşür. Bu büzüşmeyle birlikte vitreus, gözün arka duvarından ayrılır. Bu ayrılma olayına “arka vitreus dekolmanı” adı verilir. Arka vitreus dekolmanı, ilerleyen yaşın yanı sıra, göze alınan darbeler, yüksek derecede miyopi , birtakım ailesel kalıtımsal hastalıklar, geçirilmiş göz ameliyatları sonrasında da daha erken olarak ortaya çıkabilir.

– Arka vitreus dekolmanının belirtileri nelerdir?

• Özellikle beyaz, parlak zeminlere bakarken fark edilen uçuşan noktalar, cisimcikler, örümcek ağları
• Işık çakmaları (göz açık ya da kapalıyken görülebilir)

Arka vitreus dekolmanı, gözde yırtık oluşması ile oluşan ve tedavi gerektiren retina dekolmanı ile aynı şey değildir. Bununla birlikte, arka vitreus dekolmanı oluşumu sırasında ve oluştuktan sonra özellikle ilk 12 ay içinde, yırtık oluşma ve retina dekolmanı gelişme riski bir miktar artar. Bu nedenle, arka vitreus dekolmanı belirtileri oluşan bir hasta, mutlaka bir retina muayenesinden geçmelidir.

Eğer retina dekolmanı oluşmuşsa, kısa bir süre içinde tedavi edilmediği takdirde bu durum görme kaybı ile sonuçlanabilir. Bu yüzden retina dekolmanının belirtilerini de bilmek önem taşır.

Göz Tedavisi 2 – TR
GÖZ TEDAVİSİ – 1 TR

Göz Tedavisi İçin En Çok Sorulan Sorular

Yeni doğan bir bebek, gözleri sağlam doğdu diye bir kural yoktur. Gözlük ihtiyacı, şaşılık, katarakt, göz tansiyonu, göz kapağı şekil bozuklukları, göz yaşı kanalı tıkanıklığı, göz tümörleri ve benzeri her türlü göz hastalığı yeni doğan bebekte görülebilir. Bu yüzden her yeni doğan bebeğin ilk 6 ay içinde rutin göz muayenesi yapılmalıdır.
Nesneleri gerçek boyutlarında gösterir. Daha iyi ve geniş görüş alanı sağlar. Buğulanma yapmaz. Spor ve aktivitelerin rahat ,kısıtlanmadan yapılmasını sağlar.
Görmede bulanıklık, renklerin soluk görülmesi, gözlük numarasının aniden değişmesi kataraktın en belirgin belirtileridir.
18 yaşından büyük kişiler, Kornea kalınlığı uygun kişiler, 10 diyoptriye kadar miyobu olan kişiler, 6 diyoptriye kadar astigmatı olan kişiler, +4 diyoptriye kadar hipermetropisi olan kişiler, diyabet, romatizma gibi sistematik hastalığı bulunmayanlar, gözlerinde başka herhangi bir hastalık (kornea sivrileşmesi, göz tansiyonu vb.) bulunmayanlar, hamile veya emzirme döneminde olmayanlar bu ameliyatı olabilmektedir.

WhatsApp