Mide Germe

Endoskopik olarak mide içine uygulanan bu uygulama yine aynı etki ile mide kaslarının kasılmasına engel olur ve böylece mide boşalması güçleşir. Bu sayede tokluk hissi daha uzun süre olur, hasta daha düzgün ve daha hızlı kilo verir. Ayrıca yine mide içine endoskopik yöntemle uygulanan bu yöntem mideden normalde salınan açlık hormonu salınmasına engel olarak çift etki ile tokluk hissi oluşturur. Yani bu sayede hem mide kasılmasına engel olur, hem de açlık hormonunun salınmasını azaltarak midede ciddi bir tokluk hissi oluşturur.

Mide Botoksu Kimlere Uygulanır ?

Bu uygulama kolayca sonuç almak isteyen herkese uygulanabilir. Hatta daha önce obezite cerrahisi olmuş ve yeniden olumsuz sonuçlar almış olanlarda çok fayda gösterir. Sadece midede ciddi gastrit veya ülser olanlar, endoskopi olmasına engel bir hastalığı olanlar dışında herkese uygulanabilmektedir.

Mide Botoksu Nasıl Uygulanır ?

Bu yöntem diğer tedavileri göre en kolay uygulanabilen, kişilerin en hızlı normal hayatına dönebildiği, cerrahi yöntemleri arasında en ekonomik olan yöntemdir. Mideye uygulandıktan sonrasında etkisi ortalama 4-6 ay sürer ve bu sürede kişilerin güzel sonuçlar alması öngörülür. Endoskopik yöntemle mide içine uygulanır ve ortalama 15-20 dk sürer. Kişiler işlemden yaklaşık 4 saat sonra normal hayatlarına dönerler.

WhatsApp