Plastik Cerrahi

Plastik cerrahi hakkında bahsedildiğinde, çoğu insanın aklına ilk olarak yüz germe, implant, meme büyütme vb. gibi plastik ameliyatlar gelebilir. Bununla birlikte cerrahlar bu operasyonları her zaman estetik amaçlar için yapmazlar.

Estetik cerrahi kişinin dış görünüşündeki problemleri gidererek daha mutlu, daha kendine güvenli, çevresiyle ve kendisiyle daha barışık olmasına yardımcı olur. Elbette mutluluk ve kendine güven sadece estetik güzellikle olmaz, ancak çok önemli faktörlerden biridir.

Plastik Cerrahi Tecrübe Gerektirir

Tanım olarak plastik cerrahinin bir kişinin görünümünü iyileştirmekle ilgilenen cerrahi bir uzmanlık olduğunu söyleyebiliriz. Ancak tanımı sadece bununla sınırlandıramayız. Yüzdeki ve vücudun diğer bölgelerindeki kusurlu dokuların rekonstrüksiyonu ile ilgilenir. Bu kusurlu dokulara çeşitli hastalıklar, travmalar veya kalıtsal komplikasyonlar neden olabilir. Kısacası plastik cerrahi, fonksiyonel ve estetik amaçlar için vücuttaki her türlü kusur ve deformitenin yapısal restorasyonudur.

Öncesi ve Sonrası

Plastik Cerrahi 26 – TR
Plastik Cerrahi 25 – TR
Plastik Cerrahi 24 – TR
Plastik Cerrahi 23 – TR
Plastik Cerrahi 22 – TR
Plastik Cerrahi 21 – TR
Plastik Cerrahi 20 – TR
Plastik Cerrahi 19 – TR
Plastik Cerrahi 18 – TR
Plastik Cerrahi 17 – TR
Plastik Cerrahi 16 – TR
Plastik Cerrahi 15 – TR
Plastik Cerrahi 14 – TR
Plastik Cerrahi 13 – TR
Plastik Cerrahi 12 – TR
Plastik Cerrahi 11 – TR
Plastik Cerrahi 10 – TR
Plastik Cerrahi 9 – TR
Plastik Cerrahi 8 – TR
Plastik Cerrahi 7 – TR
Plastik Cerrahi 6 – TR
Plastik Cerrahi 5 – TR
Plastik Cerrahi 4 – TR
Plastik Cerrahi 3 – TR
Plastik Cerrahi 2 – TR
Plastik Cerrahi 1 – TR

Plastik Cerrahi İçin En Çok Sorulan Sorular

Hastalar en az 16-18 yaşına kadar beklemeli ve hasta kemik yapısını tam olarak olgunlaştırana kadar rinoplasti yapılmamalıdır çünkü o yaşta yüz büyümesinin% 90'ı tamamlanmıştır. Ayrıca hastanın doğru karar vermesi için 18 yaşına kadar beklemek daha uygundur.
Üst ve alt göz kapağı ameliyatları 35-70 yaşları arasında rahatlıkla yapılmaktadır. Genetik faktörler genç yaşta göz kapağı sorunlarına neden olabileceğinden 20 yaşından sonra göz kapağı ameliyatı yapılabilir.
Tam normal hayata dönmeniz operasyondan 2-3 hafta sonra olacaktır. İki ay sonra egzersize dönebilirsiniz.
Uyluklar, kalçalar, karın, bel, kollar, sırt, iç bacaklar, göğüs kafesi bölgesi, yüz (yanaklar, çene ve boyun), bacaklar ve ayak bilekleri.
Liposuction bir kilo verme prosedürü değildir; Obeziteyi tedavi edemez, uygun diyet ve egzersizin yerini tutamaz. Bacaklarda, uyluklarda ve kalçalarda oluşan selüliti veya sarkmış ciltleri tedavi etmek için etkili bir tedavi tekniği değildir. Liposuction'ın başarısı büyük ölçüde önceliklerinize ve sorunun türüne bağlıdır Konsültasyon sırasında fikriniz konusunda net olmalısınız. Sağlığınız, talepleriniz ve yaşam tarzınız hakkında bazı sorular sorulacak.

WhatsApp