Burun Estetiği

Burun estetiği (rinoplasti), burnun çok daha simetrik ve güzel görünmesi amacıyla yapılan estetik bir müdahaledir. Aynı zamanda burun ameliyatı; burun içerisinde nefes almayı zorlaştırıcı deformasyonları da ortadan kaldırır ve iyi nefes almayı kolaylaştırır.

Burun operasyonları, gelişen teknolojiyle beraber günümüzde çok daha başarılı sonuçları olan ve iyileşme süreci çok daha rahat geçen ameliyatlardır. En yaygın estetik operasyonlardan biri olan burun ameliyatı, kişilere sadece doğal burun estetiği şansı vermez aynı zamanda kişilerin yaşadıkları öz güven kayıplarının da önününe geçer.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır ?

Rinoplasti, gerekli görüldüğü üzere kemiği, kıkırdak dokusunu, deri tabakasını veya her üçünü birden değiştirebilir. Burun estetiği planlarken, rinoplasti cerrahı bireyin yüzünün diğer özelliklerini, burundaki cildi ve bireyin neleri değiştirmek istediğini göz önünde bulunduracaktır. Burun ameliyatı için uygun görülen adaylara, onlar için kişiselleştirilmiş bir plan geliştirecektir.

Bütün büyük ameliyatlarda olduğu üzere rinoplasti de çeşitli riskler taşır. Büyük ameliyatlarda enfeksiyon, kanama, ve anesteziye karşı olumsuz bir tepki riskleri her zaman mevcuttur.

Rinoplastiye özgü ayrı riskler de mevcuttur. Bunlar arasında da burundan nefes almada zorluk, burunda ve çevresinde kalıcı uyuşma, eşit görünümü olmayan burun, ağrı, renk değişimi ya da kalıcı şişlik, yara izi, septum perforasyonu, ve ek cerrahi müdahale ihtiyacı vardır.

WhatsApp