Göğüs Estetiği

Göğüs estetiği, kişinin idealindeki göğüs formuna kavuşması için yapılan estetik müdahalelerdir. Göğüs estetiği; yapısal olarak veya genetik faktörlerden dolayı memenin küçük, büyük, orantısız ya da sarkık olmasından kaynaklı olarak gerçekleştirilen tüm müdahaleleri içerir.

Estetik müdahaleler genel bir yapı bozukluğu nedeniyle olabileceği gibi kişinin estetik kaygıları sebebiyle de yapılabilir. Estetik kaygılar küçümsene bilecek nedenler değillerdir.

Göğüs Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Göğüs estetiği implantları ve büyütme mammoplastisi de dahil olmak üzere birçok isimle anılır. Bunların hepsi, görünümlerini iyileştirmek, vücutlarını dengelemek veya emzirmeden sonra kaybedilen meme hacmini telafi etmek isteyen kadınlarda meme hacmini arttırmak için saline veya silikon implantların kullanıldığı cerrahi prosedürü ifade eder.

Göğüs Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve ortalama 3 saat sürer. göğüs küçültme ameliyatında çeşitli teknikler kullanılabilir. Genellikle kesi hatları göğüs başı etrafında ve aşağıya dikey uzanan bir çizgi şeklinde (lolipop tarzı) olurken bazı hastalarda, göğüs şekline ve büyüklüğüne göre, göğüs altına yatay bir kesi hattı daha eklenebilir (ters T veya çapa şeklinde). Eğer hastanın göğsünün yan taraflarında yağlanma artışı varsa o bölgeye de aynı esnada liposuction uygulanabilir.

WhatsApp