Jinekomasti

Jinekomasti tedavisi cerrahi girişimle yapılır. Herhangi bir ilaç veya alternatif uygulama ile tedavisi yoktur. Jinekomasti ameliyatı yağ ve cilt dokusunda tecrübeli plastik cerrahlar tarafından yapılır.

Jinekomasti Sorunu İleriki Yıllarda Tekrar Eder Mi?

Uzman ekibimiz tarafından yapılan Jinekomasti operasyonlarında “Ömür Boyu Tekrar Etmez” garantisini rahatlıkla verebilmekteyiz. Bu garantiyi sadece cinsiyet değişikliğinde kullanılan ağır hormon ilaçları bozar. Bunun dışında içeride jinekomasti dokusu hiç bırakılmayacağı için artık Jinekomasti sorunundan tamamen kurtulmuş olursunuz.

Ne Zaman İşe Dönebilirim?

Eğer masa başı vb. bir işiniz varsa ameliyatın ertesi günü dahi işe dönebilirsiniz. Ancak biz ameliyatın ilk 3 gününü istirahat ederek geçirmenizi isteriz. İlk 3 gün atlatıldıktan sonra iyileşme süreci genellikle problemsiz olur. Erken iyileşme döneminde yara yeri kapanır, varsa morluklar geçer, hafif ağrılar kaybolur. İlk 7-10 günden sonra şişliklerin tam geçmesi, derinin kendini tam toparlaması, izlerin silikleşmesi ve göğüsteki his kaybının düzelmesi 3-6 ay sürebilir.

WhatsApp