Meme Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme ameliyatı; genel olarak meme formunu dönüştürmek, şeklini düzeltmek ve dolgunluğunu arttırmak için yapılan estetik operasyonlardan biridir. Meme ameliyatlarının temelinde genel olarak kişinin arzu ettiği görünüme kavuşma isteği vardır. Bu nedenle estetik ameliyat öncesi, kişiye en uygun meme görünümünün seçilmesi oldukça önemlidir.

Meme büyüme ameliyatı; silikon implant ya da kişiden alınan yağ dokusu ile göğüslerin arzu edilen boyuta ve forma getirilmesini sağlar. Estetik cerrahi  bu esnada kişiye, damla model ya da yuvarlak gibi şekil yönünden veyahut da pütürlü ya da düz yüzey gibi dokusal olarak pek çok implant seçeneği sunar. Seçeneklerin çoğalması seçim yapmayı zorlaştırsa da devreye 3 boyutlu teknolojiler giriyor.

Meme Büyütme Zor Bir Ameliyat Mı?

Meme büyütme işlemi hastalar için zor bir ameliyat değildir. Meme büyütme ameliyatı yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Hastanın vücut yapısı, deri yapısı, mevcut meme dokusunun miktarı, göğüs kasının yapısı ve gücü, spor alışkanlıkları gibi faktörler değerlendirilip hasta için uygun olan teknik belirlenmelidir.

Meme Büyütme Ameliyatı İçin Uygun Yaş Kaçtır?

Meme büyütme ameliyatında en çok karşılaşılan sorulardan biri de meme büyütme ideal yaşının kaç olduğudur. Önerilen meme büyütme yaşı meme dokusunun gelişim evresini tamamladığı 18 yaş ve sonrasıdır. 18 yaş altında kalan hastalarda bir memenin geliştiği diğer memenin gelişmediği (asimetrik meme) vakalarda bu durum hastayı psikolojik olarak etkiliyorsa psikolog görüşü alınarak meme büyütme operasyonu uygulanabilmektedir.

WhatsApp