Vücut Şekillendirme Ameliyatı

Vücut şekillendirme ameliyatı, sarkan cildi ve fazla yağları çıkararak vücudun yeniden şekillendirilmesidir. Vücudumuz çoğu zaman istenmeyen yağları üst kollarda, göğüslerde, karında, kalçalarda, kasıklarda ve uyluklarda saklar.

Aşırı kilolu ve hatta obezite sorunları olan kişilerde hızlı kilo kaybından sonra genellikle ciltte sarkma problemleri oluşur. Bu durum kişinin psikolojisini etkileyen hoş olmayan bir görünüm verir. Bu yüzden kilo vermek için çok çaba harcadıktan sonra üzgün hissetmek mümkün, ancak üzülmeyin. Cilt probleminden kurtulmanın etkili bir çözümü var.

Vücut Şekillendirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?


Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Süresi yapılacak işleme bağlı olarak 4-6 saat ve bazen daha uzundur. Genellikle aynı seansta yapılan ameliyatlar göğüs küçültme, karın germe, belt lipektomi, kol germe, karın germe, popo kaldırma ve uyluk germe ameliyatlardır.

Vücut Şekillendirme Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler


Ameliyat sonrası hasta bir ya da iki gün hastanede tutulur. Hasta ameliyat sonrası aynı gün yataktan indirilir ve yürütülür. Yapılan ameliyata göre vücudu destekleyen giysiler (korse, sutyen, elastik bandaj) giyilir. Giysiler ilk hafta hiç ara vermeden giyilerek ikinci haftadan gün içinde 3-4 saat çıkartılabilir. Genellikle hastalar 5.günden sonra günlük aktivitelerini rahatlıkla yapar ve işlerine dönerler. Tüm diğer plastik cerrahi ameliyatları gibi 3.haftadan sonra ameliyat bölgesini içine almayan sporlar yapılabilir ve 6.haftadan sonra tüm aktiviteler serbesttir.

WhatsApp