Annelik Estetiği(Doğum Sonrası)

Annelik estetiği, doğum sonrası oluşan deformasyonların giderilmesi için yapılan estetik operasyonlarının genel adıdır. 

Son zamanlarda  trend haline gelen “mommy makeover” yani “Annelik Estetiği”, annelere çocuk sahibi olduktan sonra, eskiden sahip oldukları vücutlarını kazanmalarını sağlayan bir fırsat niteliğindedir.

Hamilelik ve annelik süreci, bir kadının hayatındaki en önemli dönüm noktalarından biridir. Bu anlamda hamilelik süreci, vücutta birçok değişiklik yaratmakla birlikte birtakım deformasyonlara da yol açmaktadır. Bu da birçok kadının bedeninden artık eskisi gibi hoşnut olmamasına neden olur.

Annelik estetiği yöntemiyle, kişinin hamilelik sonrası oluşan fiziksel görüntüsünden kaynaklı memnuniyetsizlikleri pratik bir çözümle gidermek son derece kolaydır.

Annelik Estetiği İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer?

Annelik estetiği yaptırmak isteyenler için dikkat edilmesi gereken önemli bir husus ameliyat öncesinde ve sonrasındaki 2 haftalık dönemde sigara içilmemesi durumudur. Çünkü sigara, annelik estetiği ameliyatı sonrasındaki iyileşme sürecini olumsuz yönde etkiler. Bunları dikkate almak kişilerin beklentilerine yanıt alabilmeleri açısından önemlidir.

Genel olarak bakılırsa, ameliyat sonrası tamamen iyileşme yaklaşık olarak 3 ayı bulmakla birlikte, 4-6 hafta süresince birçok hastanın yük kaldırmadan ve fiziksel olarak kendini çok fazla yıpratmayacağı aktivitelerde bulunmasında ve masa başı olarak adlandırılan işler yapmasında sakınca görülmemektedir. Ağır sporlardan kaçınılması gibi bir takım kısıtlamalarla iyileşme sürecini hızlandırmak hedeflenir.

Bununla beraber bir diyet programı dâhilinde sağlıklı bir yaşam programı belirlenmeli, protein, sebze ve tahıl ağırlıklı bir yeme alışkanlığı oluşturulmalıdır. Bu süreçlere dikkat edilmesi iyileşme süreci hızlandırmanın yanı sıra ameliyat sonrası kazanılan yeni beden imajının korumasını sağlar. Ek olarak haftalık 7-10 saat arası yapılacak orta seviyede egzersiz programı, annelik estetiği sonrası vücudun ihtiyaç duyduğu ve bağlantılı olarak da yaşam kalitesini etkileyecek olan hususlar arasında yer alır.

WhatsApp