Genital Bölge Estetiği

Dıştan görünen cinsel organın bir parçası olan küçük dudaklar bazı kişilerde genetik olarak daha büyük ve uzundur. İç dudak sarkması olarak da adlandırılır. İç dudak sarkması neden olur diye bir soru akla gelebilir. En önemli neden doğuştan sarkık olması ve bazen doğum sonrası sarkma olmasıdır. Özellikle zayıf olan kişilerde bu durum daha rahatsız edicidir.

Dar pantolon ve mayodan fark edilen dudaklar kişinin giyim seçeneklerini de olumsuz etkiler. Labioplasti, yapılan başarılı vajina estetiği ameliyatlarından biri olarak bu tür rahatsızlıkları olanların yaptırdığı estetik cerrahi işlemlerden biridir.

Genital Bölge Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Çoğu hasta işlem sonrası işten 1 hafta izin almaktadır. Hasta bu süreçte, iç çamaşırı ile korse gibi elastik bir giysi arasına sıkıştırdığı buz torbalarıyla, şişliği ve ağrıyı azaltabilir. Soğuk uygulaması, 20 dakika uygulama, 20 dakika ara, 20 dakika uygulama şeklinde yapılabilir. Hasta ayrıca vücudunun alt kısmı yüksekte kalacak şekilde uzanarak da şişliği azaltabilir. Ameliyattan 4-6 hafta sonra tampon kullanımına ve cinsel ilişkiye dönülebilir. Kırpma yönteminde iyileşme süreci genellikle daha hızlıdır. Ameliyattan sonra genital bölgede şişlik meydana gelir. Şişliklerin çoğu 6 hafta içerisinde geçer. Ancak 6 ay süreyle bir miktar şişlik kalabilir.

WhatsApp