Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı (Abdominoplasty); kilo alıp vermeye bağlı olarak cilt dokusu sarkmış, sıkılığını kaybetmiş, karın kasları zayıflamış kadın ya erkek fark etmeksizin uygulatabileceği karın şekillendirme operasyonudur.

Karın gerdirme ameliyatı olarak ta bilinen karın germe ameliyatı ile birlikte, karın duvarı kasları güçlendirip, sarkmış ve deforme olmuş deri toparlanır böylelikle çok daha form kazanmış bir karın görüntüsüne ulaşılır.

Karın Germe Ameliyatı Süreci

Karın germe ameliyatı izli bir ameliyatdır. İzler sezaryen izinin en az iki katı uzunluğunda iz bırakır. İzin uzunluğu sarkıklığın derecesi ile doğru orantılıdır. Esas önemli olan izin uzunluğu değil karın ve bel bölgesinin yanlarda kulakçıklar olmayacak şekilde şekillendirilmesidir. Ancak iz bikini bölgesinde gizli kalır. Ayrıca göbek deliğinizde yeniden şekillendirilir. Göbek deliği etrafında da iz vardır.

Ameliyatta sezaryen izinden yanlara doğru uzanan bir hat üzerinde kesi yapılarak göbek deliği hizasına kadar olan çatlaklı, sarkık, gevşek cilt çıkarılır. Karın kasları sıkılaştırılır ve göbek deliği yukarısındaki deri aşağıya çekilir. Göbek deliği yeniden şekillendirilir.

Ameliyat ortalama 2.5 saat sürer.

WhatsApp