Göz Kapağı Estetiği ( Blefaroplasti )

Yaş ilerledikçe göz çevresinde bulunan destekleyici yapılar zayıflamaya başlar bunun sonucunda deri gevşer, elastikiyet azalır. Bu süreçle birlikte göz çevresi ile ilgili göz kapağı düşüklüğü, göz altı torbaları, göz kapağı kaldırma gibi şikâyetler ortaya çıkar.

Göz kapağı estetiği, estetik olmayan göz kapağı şekillerini düzeltmek için yapılan işlemdir. Sağlıksal olarak bir problem oluşturmasada göz kapağı düşüklüğü vb. şekil bozuklukları kişiye kendini kötü hissettirir. Göz kapağı estetiği en çok yapılan estetik işlemlerden biridir.

İşlem Süreci Nasıl İlerler ?

İşlem lokal anestezi veya hafif düzeyli sakinleştiricilerle yapılır. İşlem süresi yaklaşık olarak 1-2 saat sürmektedir. Çoğu zaman göz kapağı ameliyatlarında; yanak ameliyatları, boyun ameliyatları, kaş kaldırma, yüz germe, kaz ayakları gibi tedavilerle kombine şeklinde tercih edilmektedir.

İşlem Sonrası Süreç Nasıl İlerler ?

Göz kapağı ameliyatı sonrası göz kapakları ince bantlar ile kapatılır ve özel bir pansuman gerektirmez. Göz etrafında 3 – 5 gün süren morluk ve şişlik söz konusu olabilir. Operasyon sonrasında sosyal hayata çok aktif olmayacak şekilde devam edebilirsiniz.

WhatsApp