FUE Saç Ekimi

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) 2004 yılından bu yana kullanılan bir saç ekim metodudur.

FUE yöntemi en son geliştirilmiş olan tekniktir. FUE’nin FUT tekniğinden farkı insizyon yani kesi yapılmadan saç köklerinin donör alanından homojen ve tek tek alınmasıdır. Hastanın donör alanı belirlendikten sonra özel uçlu mikro motor aracılığı ile   lokal anestezi altında veya tercihe göre sedasyon ile hasta uyutulup saç kökleri alınır. Genellikle donör alanı olarak kullanılan ense bölgesinin yetersiz olduğu durumlarda çene altı (sakal)ve/veya göğüs bölgesi ile kök sayısı takviyesi sağlanır.

Alınan saç kökleri steril cam kaseler içerisindeki uygun solüsyonda ve uygun oda sıcaklığında muhafaza edilmelidir. Alım işlemi tamamlandıktan sonra hastanın ön hat çizgisi ve kök dağılımı belirlenir. Belirlenen dağılım doğrultusunda uygun sıklık ve yöne göre hastaya kanal açma işlemi uygulanır. En son olarak açılan kanallara uygun ortamda bekletilen saç kökleri transfer edilir.  Tüm bu işlemler totalde 6 – 8 saat sürer.

İşlemler arasında hastaya yemek ve ihtiyaç molası verilir, hastanın konforu sağlanır. İşlemden sonra verilen talimatlara uyulduğu sürece hastanın kafasında şişlik, ağrı ya da kanama gibi komplikasyonlar olmaz. İşlem sonrasında reçete edilen ilaçların düzenli olarak kullanılması ve tavsiye edilen talimatlara dikkat edilmesi gerekir. Bu süre maksimum bir haftadır, hasta 2– 3 gün içerisinde normal hayatına geri dönebilir. Hastanın saçlarının tamamının çıkması 6 ile 12 ay arasında sürmektedir.

Öncesi ve Sonrası

Saç Ekimi 45 – TR
Saç Ekimi 44 – TR
Saç Ekimi 43 – TR
Saç Ekimi 42 – TR
Saç Ekimi 41 – TR
Saç Ekimi 40 – TR
Saç Ekimi 39 – TR
Saç Ekimi 38 – TR
Saç Ekimi 37 – TR
Saç Ekimi 36 – TR
Saç Ekimi 35 – TR
Saç Ekimi 33 – TR
Saç Ekimi 32 – TR
Saç Ekimi 31 – TR
Saç Ekimi 30 – TR
Saç Ekimi 29 – TR
Saç Ekimi 28 – TR
Saç Ekimi 27 – TR
Saç Ekimi 26 – TR
Saç Ekimi 25 – TR
Saç Ekimi 24 – TR
Saç Ekimi 23 – TR
Saç Ekimi 22 – TR
Saç Ekimi 20 – TR
Saç Ekimi 19 – TR
Saç Ekimi 18 – TR
Saç Ekimi 17 – TR
Saç Ekimi 16 – TR
Saç Ekimi 15 – TR
Saç Ekimi 14 – TR
Saç Ekimi 13 – TR
Saç Ekimi 12 – TR
Saç Ekimi 11 – TR
Saç Ekimi 10 – TR
Saç Ekimi 9 – TR
Saç Ekimi 8 – TR
Saç Ekimi 7 – TR
Saç Ekimi 6 – TR
Saç Ekimi 5 – TR
Saç Ekimi 4 – TR
Saç Ekimi 3 – TR
Saç Ekimi 2 – TR
Saç Ekimi 1 – TR

Saç Ekimi İçin Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyattan sonra yaklaşık 5 ila 10 gün sürer. 30. Günde ekilen saçlarınız dökülür. 90. Günde tekrar çıkmaya başlar. 6-12 ay da saçlarınızın çıkması tamamlanır.
Kliniğimiz Sedasyon Yönetimi, Vip Konfor, Gelişmiş Teknoloji ve Özel Danışman hizmeti sağlamaktadır.
Hastadan hastaya farklıdır. Görüşme sırasında, size ikinci bir seansa ihtiyaç duyup duymayacağınız saç ekim uzmanımız tarafından değerlendiriliyor.
Eğer sedasyon ile uyutulacaksanız ameliyattan önceki gece yarısından sonra yemek, su, şeker, sakız, pastil gibi hiçbir şey yemeyin ve içmeyin. Tişört giymeyin, onun yerine gömlek giyin.
Tüm hastalarımıza yapması ve yapmaması gerekenler için talimatları yazılı şekilde veriyoruz. Kaybetmeniz durumunda www.ibrahimmedicalservices.com adresimizden bizimle irtibata geçebilirsiniz.
Yaklaşık 6-8 saat sürer; Hastamız işlem sırasında öğle yemeği molası veriliyor.
Öncesinde doktorunuza danışınız. Lütfen ilaçlarınızı da yanınızda getirin, nasıl kullanacağınıza doktorunuzun önerisi üzerine tekrar planlama yapılacaktır.
Hastalarımızın ameliyattan sonra 3 gün dinlenmelerini öneriyoruz, ancak ameliyattan bir gün sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz.
Anestezi uzmanımız tarafından size verilen sedasyon yöntemi ile herhangi bir ağrı/acı hissetmeyeceğinizi garanti ediyoruz. Eğer sedasyon yöntemini istemezseniz; lokal anestezi kullanarak yapabiliriz.
Alınan köklerin yerine yenisi çıkmaz. Saç ekim uzmanlarımız tarafından FUE yöntemi ile saç kökleriniz homojen bir şekilde alınır. Dolayısı ile gözle görünür bir seyreklik olmaz.
Eğer sıklaştırma için ekim yapılacaksa ya da açıklığınız az ise komple tıraş edilmesine gerek yoktur. Sadece kök alımı yapılacak küçük bir alan tıraş edilir.

WhatsApp