Safir Kalem İle Saç Ekimi

Saç ekimi operasyonlarında kullanılan doğada doğal safir elementinin kristal taşından elde edilen özel cerrahi alet ile kanalların açılması yöntemidir.

Cilt dokusuna metal slite nazaran daha az zarar verdiği için, kanamayı azaltmakla birlikte, iyileşme süresi azaltır ve daha sık ekim yapılmasını sağlar.

Saç köklerinin transfer edileceği alana hastanın saç köklerinin boyu ve kalınlığı göz önünde tutularak uygun büyüklüğe sahip safir uç kullanılarak 40-45 derecelik açı ile köklerin yerleştirileceği delikler açılır.

Safirin Slite Göre Avantajları:

  • Sert, keskin pürüzsüz yüzeyi sayesinde kanal açılırken daha az titreşim oluşturması sebebi ile doku hasarının daha az olması sağlanır.
  • Doku hasarı daha az olacağı için daha sık bir ekim yapılır.
  • Daha sık bir ekim yapılabildiği için daha doğal görünür.
  • Dokuya daha az zarar verdiği için daha pürüzsüz birleşme sağlanır.
  • Ekim içi açılan kanalların daha hızlı iyileşmesini sağlar.

Saç Ekimi İçin Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyattan sonra yaklaşık 5 ila 10 gün sürer. 30. Günde ekilen saçlarınız dökülür. 90. Günde tekrar çıkmaya başlar. 6-12 ay da saçlarınızın çıkması tamamlanır.
Kliniğimiz Sedasyon Yönetimi, Vip Konfor, Gelişmiş Teknoloji ve Özel Danışman hizmeti sağlamaktadır.
Hastadan hastaya farklıdır. Görüşme sırasında, size ikinci bir seansa ihtiyaç duyup duymayacağınız saç ekim uzmanımız tarafından değerlendiriliyor.
Eğer sedasyon ile uyutulacaksanız ameliyattan önceki gece yarısından sonra yemek, su, şeker, sakız, pastil gibi hiçbir şey yemeyin ve içmeyin. Tişört giymeyin, onun yerine gömlek giyin.
Tüm hastalarımıza yapması ve yapmaması gerekenler için talimatları yazılı şekilde veriyoruz. Kaybetmeniz durumunda www.ibrahimmedicalservices.com adresimizden bizimle irtibata geçebilirsiniz.
Yaklaşık 6-8 saat sürer; Hastamız işlem sırasında öğle yemeği molası veriliyor.
Öncesinde doktorunuza danışınız. Lütfen ilaçlarınızı da yanınızda getirin, nasıl kullanacağınıza doktorunuzun önerisi üzerine tekrar planlama yapılacaktır.
Hastalarımızın ameliyattan sonra 3 gün dinlenmelerini öneriyoruz, ancak ameliyattan bir gün sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz.
Anestezi uzmanımız tarafından size verilen sedasyon yöntemi ile herhangi bir ağrı/acı hissetmeyeceğinizi garanti ediyoruz. Eğer sedasyon yöntemini istemezseniz; lokal anestezi kullanarak yapabiliriz.
Alınan köklerin yerine yenisi çıkmaz. Saç ekim uzmanlarımız tarafından FUE yöntemi ile saç kökleriniz homojen bir şekilde alınır. Dolayısı ile gözle görünür bir seyreklik olmaz.
Eğer sıklaştırma için ekim yapılacaksa ya da açıklığınız az ise komple tıraş edilmesine gerek yoktur. Sadece kök alımı yapılacak küçük bir alan tıraş edilir.
WhatsApp